W ramach akcji „”Bezpieczny Poranek””, zorganizowanej przez policję w mieście i gminie Żarów, przeprowadzono kontrole trzeźwości wśród kierowców. Wczesnym rankiem, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, podjęli działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach.

Ponad 300 kierowców zostało poddanych badaniu alkomatem. Niestety, wśród przetestowanych pojawił się jeden nietrzeźwy kierowca. Mieszkaniec powiatu świdnickiego, 49-letni mężczyzna, kierujący pojazdem marki VW, został zatrzymany w miejscowości Łażany. Okazało się, że miał w organizmie ponad 0,4 promila alkoholu. W konsekwencji, funkcjonariusze zatrzymali jego prawo jazdy, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Decyzja o dalszym losie zatrzymanego kierowcy spoczywa teraz w rękach sądu. Akcja „”Bezpieczny Poranek”” stanowi przypomnienie o ważności trzeźwości za kierownicą. Podziękowania składamy wszystkim kierowcom, którzy przestrzegają tego zasady, dbając tym samym o bezpieczeństwo na drogach. Oświadczenie na temat akcji wydała asp. Magdalena Ząbek, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Źródło: https://swidnica.policja.gov.pl/

Archiwum: styczeń 2024